Leden 2016

Neděle na Žižkově

31. ledna 2016 v 15:22 | M.K. |  Žižkov
Žižkovské kinematografické divadlo (dnes jsou tam asi ateliéry). Ta fotka je děsně nudná, nezvládnu napsat zajímavej popisek. Netuším co je to kinematografické divadlo. Hybrid mezi kinem a divadlem?

Bar, Cimburkova ulice. Někdo se snažil. Ten Švejk je tam trapnej, jinak by se mi to i líbilo.
A ještě jeden pouliční obraz z Cimburkovy ulice. Majitel baru má rád moře. I já. Líbí se mi ty koktejlový sklenice s "ksichtem".Krásné domy v Cimburkově ulici. Znala jsem jednu paní, jmenovala se Cimburková, tak na ní si vždycky vzpomenu, když slyším o Cimburkově ulici.U Božího oka
Bronzová jezdecká socha s bustou Jaroslava Haška. Prokopovo náměstí. Autor Karel Nepraš. Spisovatel v této lokalitě bydlel. Nějakej idiot to pokreslil a nějaký prase se tam vymočilo. Já tyhle lidi tak nesnáším!!! Nemají k ničemu úctu. K ničemu!!! Je to fakt smutný.Sobota na Žižkově

30. ledna 2016 v 20:26 | M.K. |  Žižkov
Tak začnu něčím fakt odporným. Na Vítkově mě naprosto šokovala tahle nechutná sběrna na použité stříkačky. Fuj, fuj, fuj!!! Zamračený. Tak zaprvé z toho vyplývá, pro koho je Vítkov populární. A už vidím, jak to tam ty paka, kterým je všechno jedno, budou zodpovědně házet. Z takovejch věcé je mi úplně na nic.Brrr...to je fakt humus!


No a co takhle Ezoterický salón? Musím říct, že tohle je další fascinace. Tajuplný íránský jasnovidec! Opravdu za ním někdo chodí? To je taky jiný svět Smějící se. Patrně nejpodivnější ze všech věštců co sídlí v ČR. A že já mám věštce ráda, tak tohle je moc i na mě. Docela o strach, co?Detail. Tváří se dost libově.

Tenhle dům za lepších časů, musel být pohádkový. Něco z těch dob mu zůstalo, že? Jenže ta zchátralost je strašně deprimující. Kdyby ten barák moh, tak si podle mě hodí mašli.


Okno, deprese největší. To na mě působí hrozně.
Pátek na Žižkově

30. ledna 2016 v 11:52 | M.K. |  Žižkov
Dnes jsem potkala toto pěkné strašidýlko. Nebo je to moderní žižkovská čarodějnice? Usmívající se Hned se mi zvedla nálada. Teda ne nějak moc, ale trochu jo. Dobrej outfit! ÚžasnýTady je neuskutečněný sen. Zřejmě někdo chtěl mít obrovský obchodní dům, třeba něco jako Harrods. Nevyšlo to. Tak se rozhodl ten pidi obchůdek alespoň tak pojmenovat. Naprosto mě to fasicnuje. Pokaždé, když jdu okolo, tak se musím smát. Zároveň mám z toho depku. Roztomilé! Líbající
Žižkovský Transformer
Transformer s reklamou na čokoládu. Ta reklama musí být děsně stará, všimnětě si německého nápisu "schokolade".
Čtvrtek na Žižkově - Parukářka

28. ledna 2016 v 16:20 | M.K. |  Žižkov
Dneska je super luxusní vzduch, což je na zatuchlém Žižkově zcela výjimečný stav. Proto jdeme na Parukářku trochu provětrat plíce. Nedaleko hotelu Olšanka objevujeme tenhle porost. Krásná tráva. Navozuje atmosféru přírody, moře...Dobrý tah! Osázejte tím celý Žižkov!
A ještě jednou tráva, na pozadí jeden z nejšerednějších žižkovských baráků.


A cestou míjíme lidovou tvořivost...


Parukářka. Chce to asi dost odvahy, jít sem na záchod.

Stylový popelník...


Pěkné!

Menu na popelnici - žižkovský styl Smějící se
Strašidelné pařezy - palec nahoru


Výhled z Parukářky na vysílačStředa na Žižkově

27. ledna 2016 v 21:57 | M.K. |  Žižkov
Tak dneska mě poměrně příjemně překvapil tenhle street art. Nesnáším bezduché čmáranice, ale tohle...proč ne?Bezovka, jak ošklivé monstrum! Dříve tu prý stávala krásná viniční usedlost, pak tu byla restaurace s velkým sálem. Postupem času se Bezovka stala kulturním a společenským centrem Žižkova! To všechno zmizelo a postavila se tam tahle hrůza Překvapený!


A Bezovka zevnitř. Teď už to rozhodně kulturní a společenské centrum není. Když vidím toho plastovýho panáka, tak jsem úplně odrovnaná Nerozhodný.A jdeme dál. Dneska mě potěšilo tohle květinářství. I Žižkov má něco hezkého, sice tak v poměru 1: 1000, ale má.Výzva pro všechny milovníky mysliveckých bálů!Úterý na Žižkově

26. ledna 2016 v 21:16 | M.K. |  Žižkov
Ahoj, dnes Vám přináším svoji malou soukromou fotoreportáž ze Žižkova. Fotím co mě zaujalo, co se mi líbí i co se mi nelíbí. Budu tak pokračovat i v následujících dnech. Samozřejmě se neomezím pouze na Žižkov Úžasný

Žižkov se probouzíRanní kafe
Cestou do práce vidím pěknou výlohu. Zdá se, že je to docela milý obchůdek. Dovnitř bych ale nešla, určitě by na mě hned prodavačka vyvíjela děsnej nátlak, abych si něco koupila. Úplně nesnáším, když na mě někdo vyvíjí nátlak.
Takže bych si nic nekoupila, cítila bych se trapně a litovala bych, že jsem kdy do toho mizernýho obchůdku šla.Žižkovská příroda. Tenhle obrázek je strašně depresivní. Ještě ty zelený klikiháky na tom zeleným paneláku tomu dávají korunu. Fakt děsný.

Tak tenhle domeček je jako z jiného světa. Nepochybně architektonický unikát. V současné době tam sídlí rehabilitace. Všimněte si toho komínu. Designově je to pohádkový domeček. Měli by tam bydlet trpaslíci nebo jiná pohádková havěť.Proč si někdo takhle dobrovolně "vylepší" balkón?


Jeden dům na Žižkově má na sobě tenhle zajímavý nápis...na internetu se dozvídám, že tito pánové byli dva Francouzi a v Praze vyráběli střelné zápalky. Před druhou světovou válkou se přestěhovali do Vlašimi, kde měli továrnu na náboje.