Úterý na Žižkově

26. ledna 2016 v 21:16 | M.K. |  Žižkov
Ahoj, dnes Vám přináším svoji malou soukromou fotoreportáž ze Žižkova. Fotím co mě zaujalo, co se mi líbí i co se mi nelíbí. Budu tak pokračovat i v následujících dnech. Samozřejmě se neomezím pouze na Žižkov Úžasný

Žižkov se probouzíRanní kafe
Cestou do práce vidím pěknou výlohu. Zdá se, že je to docela milý obchůdek. Dovnitř bych ale nešla, určitě by na mě hned prodavačka vyvíjela děsnej nátlak, abych si něco koupila. Úplně nesnáším, když na mě někdo vyvíjí nátlak.
Takže bych si nic nekoupila, cítila bych se trapně a litovala bych, že jsem kdy do toho mizernýho obchůdku šla.Žižkovská příroda. Tenhle obrázek je strašně depresivní. Ještě ty zelený klikiháky na tom zeleným paneláku tomu dávají korunu. Fakt děsný.

Tak tenhle domeček je jako z jiného světa. Nepochybně architektonický unikát. V současné době tam sídlí rehabilitace. Všimněte si toho komínu. Designově je to pohádkový domeček. Měli by tam bydlet trpaslíci nebo jiná pohádková havěť.Proč si někdo takhle dobrovolně "vylepší" balkón?


Jeden dům na Žižkově má na sobě tenhle zajímavý nápis...na internetu se dozvídám, že tito pánové byli dva Francouzi a v Praze vyráběli střelné zápalky. Před druhou světovou válkou se přestěhovali do Vlašimi, kde měli továrnu na náboje.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.