Únor 2016

Tunisko

29. února 2016 v 21:31 | M.K. |  Tunisko
Tak tohle byla skupina velbloudů, na kterých jsme jeli. No jasně, žádná opravdová výprava to nebyla. Jen jsme byli na úplným začátku Sahary. Člověk by stejně nevydržel jet dál víc než půl hodiny, já teda určitě ne. Bylo pekelný vedro a měla jsem úplně sežehnutý nohy. Měla jsem si vzít dlouhý bílý kalhoty, ale neměla jsem je sebou. Stejně by se mi ale ožehly nárty nebo prsty na nohou. Bylo nechutný vedro a měli jsme na sobě ty jejich dlouhý plandavý hábity a přes hlavu takovou tu plenu nebo utěrku. No víte, co myslím. Což bylo fajn, protože to opravdu chrání před tím vedrem, tedy tím spálením. Jenže stejně byl člověk úplně přehřátej. Prostě i ta půl hodina byla děsně dlouhá. Zážitek dost dobrej. Nevím, jak to ty velbloudi můžou vydržet. Když je člověk pak vidí v liberecký zoo jak stojí na mraze. Jsou to fakt odolný zvířata.

Tohle se mi líbilo, protože to vypadalo jako taková mini oáza.Tady je to líp vidět, ale ta předchozí fotka se mi taky líbí, tak jsem ji tam dala.
Tak tady na tý fotce si vlevo nahoře všimněte toho vozíčku, co ho táhne ten kůň. Jednou jsem viděla takovej trhlej film, taky to bylo z pouště a myslím, že tam by taky nějakej takovej povoz s koněm. Na mě to působí strašně nostalgicky, nevím, jeto takový zvláštní až děsivý.
Tohle už byl velbloud z pláže. Ten se měl, mořskej vánek, pestřejší život. No myslím, že se měl líp. Líbí se mi jak má ten pán dvojbarevnej turban, nebo co to je. Nevyznám se v těch jejich pokrývkách hlavy.
Jo a tyhle znaky mívají Tunisané na domech, už nevím proč. ..Hm, tak už jsem to vygooglovala. Mají to na domech Berbeři. Berbeři žijí v pouštních oázách, chovají velbloudy, koně a tak. Díky Wiki.Tohle je z nějaký malý krokodýlí farmy. Ta fotka je děsná, rozostřená a tak, ale ty krokodýli jsou úžasní. Tutově byli do sebe zamilovaný nebo tak něco Smějící se Musela jsem to sem dát. Určitě se vám ta fotka bude líbit tak jako mně.


Čtvrtek 2/Žižkov

13. února 2016 v 11:16 | M.K. |  Žižkov
Tak tenhle kostel vypadá dost zchátrale. Když jdu okolo, tak mně vždycky jeho zchátralost leze na nervy. Proč ho ještě nevyživily peníze z církevních restitucí? Na fotce vypadá pěkně, dle mého názorů má italský šmrnc.
Myslím, že Žižkov opravdu lépe vypadá na fotkách, než ve skutečnosti, stejně jako někteří lidé Líbající

A tady máme ještě přední záběr. Blbý světlo, to mi fakt nepomohlo.No a jak se ten kostel jmenuje? Přeci takhle...Jo a víte, kdo byla vlastně sv. Anna? Matka Panny Marie, tedy Kristova babička. Svatá Anna je ochránkyně matek a manželství, šťastného porodu.


Proměna - tohle sem úplně nepatří, ale musela jsem se o to s Vámi podělit! Nejsem to já, ale přišlo mi to na email. Z ošklivého káčátka super kočka. Moc se mi líbí ten nový účes. Možná ho taky vyzkouším, i když s jiným barevným spektrem.
Středa 2/Žižkov

8. února 2016 v 13:55 | M.K. |  Žižkov
Mám k Žižkovu strašnou ale strašnou averzi. Moc se omlouvám těm co ho milují. Já se nemůžu dočkat, až se přestěhujeme. Žijeme tady něco přes rok a zmocňuje se mě totální zoufalství. Smog, auta, špína, žádná příroda. Dobře, je tu Vítkov (plný feťáků) a Parukářka (kterou milují bezdomovci), ale obě tato prostranství vyžadují "vysokohorský výstup" a opravdu žádná bomba to není. Pro mě je to nejošklivější část Prahy. Miluju Zahradní Město, Kbely, Prosek, Hostivař, všechny okrajové části Prahy. Už abychom byli pryč! Na mých fotkách mi Žižkov připadá o něco snesitelnější, v reálu ho nedávám. Tak něco z Vítkova.Zajímavé je, že tady zpěvačka Lambretta natočila svůj vtipný klip "Bimbo"! Ten se povedl Mrkající Za nevěru trest!Žižka v záplavě modři


A ještě pohled zdolaVýhled na Prahu


Jedna interiérová fotka (Národní památník na Vítkově). V těchto prostorách bývalého mauzolea bylo uloženo tělo
prezidenta Klementa Gotwalda.

Řídíci jednotka Úžasný
Úterý 2/Žižkov

4. února 2016 v 14:24 | M.K. |  Žižkov
Ráda piju české Karo, ne Caro! V našem žižkovském nájmu. A taky mám ráda piksly od čaje. To je asi jasný každýmu, kdo se na tu fotku podívá.Hezká výloha nedaleko Paláce Flora. Silně individualistické, roztomilé! No ne, fakt mě to potěšilo Líbající

Kde se tady ten pěkný dům vzal? Cítíte ten skandinávský/britský závan?

A ještě jeden pohled. Moc pěkněj dům, fakt moc pěknej...Pondělí na Žižkově

2. února 2016 v 17:50 | M.K. |  Žižkov
Kdo chce dobrovolně bydlet u rušné silnice a z druhé strany mít hřbitov a dát za to hromadu peněz? Central Group asi ví co dělá. Zamračený Podle mě si tam byt může koupit jenom šílenec.


Prodejna hudebních nástrojů v Seifertově ulici


Kostel sv. Prokopa v Seifertově ulici. Patrně nejhezčí objekt v okolí, jinak je Seifertova hrozná. Ale ani z toho kostela nejsem vedle, jestli mi rozumíte.
Vítkov - socha. Tak mi nějak u toho chybí ten vršek a nepůsobí to na mě dobře. Moderní umění Plačící Je to prostě děsný. Nevěřím, že se to někomu líbí. Myslím, že ani samotnému autorovi se to líbit nemůže. Nic to tomu parku nepřináší. Je to ubohý.Pes? Kdo se na to podívá a cítí se dobře? Jako že vidí něco hezkýho? Existuje takový člověk? Nevěřím!

Tohle ještě ujde...