Velká štrůdlová záhada

16. března 2016 v 13:25 | M.K. |  Žižkov
Ve velmi klidné části Jeseniovi ulice na Žižkově, dalo by se říci v takřka mrtvolně klidné části, je prodejna/pekárna štrůdlů. Ano, je to naprosto úzkoprofilová pekárna, nabízecí jen a pouze štrůdly. Samotná prodejna, respektive okénko nevypadá nijak vábně. Spíš nevábně. A teď k meritu věci. Jak je možné, že něco takového existuje a jak se to uživí?

1. Nikdy nevidím nikoho, že by si tam něco kupoval.
2. Jak jsem řekla, je to mrtvá část ulice. Chápu, kdyby něco takového bylo na Václaváku, asi to odbyt mít bude, minimálně turisté budou interesováni.
3. Štrůdl dovede upéct i úplné kopyto (proto ho tak ráda peču), tak proč ho kupovat za 40-50 Kč od pochybného chlápka (bez urážky), zvlášť pokud ani nevím, jak je ten štrůdl ve skutečnosti starý?
4. Když jdete okolo, ani necítíte žádnou vůni, jen zahlédnete umolousané okýnko a uvnitř umolousaného chlapa (zase bez urážky). Třeba ve skutečnosti umolousaný není, ale přes to okýnko tak vypadá.
5. I kdyby denně prodal patnáct štrůdlů, tak se mu to nemůže vyplatit. A já pochybuji, že jich prodá víc než pět. Ve skutečnosti si myslím, že neprodá žádný, možná tak jeden týdně, to ale asi není možné.
6. Ještě by mohl něco utržit o víkendu, ale nikdy jsem neviděla, že by u toho okénka někdo stál.
7. Nevypadá to jako podnik na praní špinavých peněz.
8. Možná má zákazníky z paralelního vesmíru (jediné možné vysvětlení).
9. Je to velká světová záhada odvádějící mě od vážných starostí. Přesto by se mi ulevilo, kdybych se dozvěděla pravdu...


Zde je fotka dotyčného zařízení. Vtipné je, že tam mají několik nápisů štrůdl. Někdy je to štrůdl a jindy štrúdl. V růžovém kolečku je napsáno "štrúdl".
A ještě jedna fotka pro ilustraci

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.