Tunisko

Tunisko

29. února 2016 v 21:31 | M.K.
Tak tohle byla skupina velbloudů, na kterých jsme jeli. No jasně, žádná opravdová výprava to nebyla. Jen jsme byli na úplným začátku Sahary. Člověk by stejně nevydržel jet dál víc než půl hodiny, já teda určitě ne. Bylo pekelný vedro a měla jsem úplně sežehnutý nohy. Měla jsem si vzít dlouhý bílý kalhoty, ale neměla jsem je sebou. Stejně by se mi ale ožehly nárty nebo prsty na nohou. Bylo nechutný vedro a měli jsme na sobě ty jejich dlouhý plandavý hábity a přes hlavu takovou tu plenu nebo utěrku. No víte, co myslím. Což bylo fajn, protože to opravdu chrání před tím vedrem, tedy tím spálením. Jenže stejně byl člověk úplně přehřátej. Prostě i ta půl hodina byla děsně dlouhá. Zážitek dost dobrej. Nevím, jak to ty velbloudi můžou vydržet. Když je člověk pak vidí v liberecký zoo jak stojí na mraze. Jsou to fakt odolný zvířata.

Tohle se mi líbilo, protože to vypadalo jako taková mini oáza.Tady je to líp vidět, ale ta předchozí fotka se mi taky líbí, tak jsem ji tam dala.
Tak tady na tý fotce si vlevo nahoře všimněte toho vozíčku, co ho táhne ten kůň. Jednou jsem viděla takovej trhlej film, taky to bylo z pouště a myslím, že tam by taky nějakej takovej povoz s koněm. Na mě to působí strašně nostalgicky, nevím, jeto takový zvláštní až děsivý.
Tohle už byl velbloud z pláže. Ten se měl, mořskej vánek, pestřejší život. No myslím, že se měl líp. Líbí se mi jak má ten pán dvojbarevnej turban, nebo co to je. Nevyznám se v těch jejich pokrývkách hlavy.
Jo a tyhle znaky mívají Tunisané na domech, už nevím proč. ..Hm, tak už jsem to vygooglovala. Mají to na domech Berbeři. Berbeři žijí v pouštních oázách, chovají velbloudy, koně a tak. Díky Wiki.Tohle je z nějaký malý krokodýlí farmy. Ta fotka je děsná, rozostřená a tak, ale ty krokodýli jsou úžasní. Tutově byli do sebe zamilovaný nebo tak něco Smějící se Musela jsem to sem dát. Určitě se vám ta fotka bude líbit tak jako mně.

 
 

Reklama