Žižkov

Žižkovská noc

14. března 2017 v 11:42 | M.K.
Stará odchází, nová přichází.
Zúčastníte se?

Žižkov street art

10. března 2017 v 19:55 | M.K.
Tak tohle je celkem dobrý. Procházka na Vítkově (směr St. Vítkovský tunel).
Tuhle fotku jsem si pojmenovala "Zelené okénko". U St. Vítkovského tunelu.


Žižkovské výhledy

8. března 2017 v 12:12 | M.K.
Romantika jiných u St. Vítkovského tunelu
Pohled z Žižkova na Karlín, vpravo Sluneční věž

Žižkov - St. Vítkovský tunel

4. března 2017 v 20:28 | M.K.

A stropní světlo změnilo se v hvězdu...
Jak poetické! Dřív mě tenhle tunel děsil, teď už ne.Jak poetické! Dřív mě tenhle tunel děsil, teď už ne.

Žižkov 2017

2. března 2017 v 22:11 | M.K.
SportovciKdo by chtěl cvaknout za přiměřený peníz svoji krásnu podobiznu, nechť mě kontaktuje Úžasný


A všude se pracuje. Barvy kam se podíváš.

Žižkov z Karlína

1. ledna 2017 v 12:31 | M.K.
Dnes se mi podařilo udělat tyto snové fotky žižkovského Vítkova z Karlína.Když tak o tom přemýšlím, musím říct, že Karlín se mi čím dál víc líbí. Má takové zádumčivé kouzlo.

Žižkovská džungle

17. března 2016 v 12:38 | M.K.
Bylo nebylo. Nedaleko Bezovky se nachází tahle krásná oplocená džungle. Mimořádně to nemyslím ironicky, mně se fakt líbí! Přirozená příroda v celé své divoké kráse :). Trochu mi to připomíná komunitní zahrádku Meduňka Mrkající.

Zde je vchod do džungle Smějící se.Jedná se o relativně velkou plochu...Jak jsem zaznamenala, je to populární místo místního ptactva.


A končíme nostalgickým chodníčkem. Co tu asi dřív bylo?Velká štrůdlová záhada

16. března 2016 v 13:25 | M.K.
Ve velmi klidné části Jeseniovi ulice na Žižkově, dalo by se říci v takřka mrtvolně klidné části, je prodejna/pekárna štrůdlů. Ano, je to naprosto úzkoprofilová pekárna, nabízecí jen a pouze štrůdly. Samotná prodejna, respektive okénko nevypadá nijak vábně. Spíš nevábně. A teď k meritu věci. Jak je možné, že něco takového existuje a jak se to uživí?

1. Nikdy nevidím nikoho, že by si tam něco kupoval.
2. Jak jsem řekla, je to mrtvá část ulice. Chápu, kdyby něco takového bylo na Václaváku, asi to odbyt mít bude, minimálně turisté budou interesováni.
3. Štrůdl dovede upéct i úplné kopyto (proto ho tak ráda peču), tak proč ho kupovat za 40-50 Kč od pochybného chlápka (bez urážky), zvlášť pokud ani nevím, jak je ten štrůdl ve skutečnosti starý?
4. Když jdete okolo, ani necítíte žádnou vůni, jen zahlédnete umolousané okýnko a uvnitř umolousaného chlapa (zase bez urážky). Třeba ve skutečnosti umolousaný není, ale přes to okýnko tak vypadá.
5. I kdyby denně prodal patnáct štrůdlů, tak se mu to nemůže vyplatit. A já pochybuji, že jich prodá víc než pět. Ve skutečnosti si myslím, že neprodá žádný, možná tak jeden týdně, to ale asi není možné.
6. Ještě by mohl něco utržit o víkendu, ale nikdy jsem neviděla, že by u toho okénka někdo stál.
7. Nevypadá to jako podnik na praní špinavých peněz.
8. Možná má zákazníky z paralelního vesmíru (jediné možné vysvětlení).
9. Je to velká světová záhada odvádějící mě od vážných starostí. Přesto by se mi ulevilo, kdybych se dozvěděla pravdu...


Zde je fotka dotyčného zařízení. Vtipné je, že tam mají několik nápisů štrůdl. Někdy je to štrůdl a jindy štrúdl. V růžovém kolečku je napsáno "štrúdl".
A ještě jedna fotka pro ilustraci

Co jsem dnes vyfotila hezkého? (obrázky ze Žižkova)

15. března 2016 v 21:19 | M.K.
Pravda, jsou to sice jen tři fotky, ale pořád lepší než rána pěstí. Třeba Vás pozitivně naladí.

Tak dneska mě úplně dostal tenhle skútr. No není nádhernej?Pokreslený chodník. Úchvatné! Jen by tam ještě někdo musel vybrat ty vajgly. Neuvěřitelný, co se jich tam nashromáždilo. To je prostě Žižkov. No ale bez těch vajglů, to je co? Fakt krásnýSmějící se

No a tehle panáček na Vás někde v zastavárně čeká, až si ho koupíte a dáte si ho v práci na stůl Úžasný. No určitě jste u mých fotek pookřáli a ke štěstí Vám teď nic nechybí Mrkající.
Kamenné žižkovské ksichty 2.část

13. března 2016 v 12:06 | M.K.
Tak píšu pokračování žižkovských kamenných hlav a ksichtů. Třeba Vás to inspiruje, abyste při chůzi povýšili svoje zrakové pole. Tady máme prvního fešáka. Celý nápis je "U amerického sokola". Že by nějaký český imigrant, který pomohl zakořenit Sokola v Americe?


Tak tenhle typ obličeje vídám velmi často v obchodech, na poštách, u lékaře apod. Obvykle jde o nějakou ukřivděnou bábu, která i kdybyste se postavili na hlavu, se bude tvářit takhle. I kdyby vyhrála 10 miliónů, bude se tvářit takhle, protože je měla vyhrát dřív a teď už je jí to jedno. Že se tomu umělci chtělo dělat zrovna tenhle ksicht, to fakt nechápu!Školačka
Asi satyr?
Tady mě pobavil zvědavý obyvatel domu, který mě pozoroval při focení (otevřené okno vpravo nahoře). Jinak by to mohl být Mistr Jan Hus? Nikde žádný nápis Nerozhodný.
Tady máme párek andílků, ale nevidím křídla? Zdá se mi to, nebo mají přes ramena hady?

No a tenhle typ lidí je taky v populaci hojný. Jednají s vámi přezíravě a jako s idiotem. Unaveně vám vysvětlí, jak se věci mají a že něco nejde.Kamenné žižkovské ksichty 1. část

12. března 2016 v 21:53 | M.K.
Zjistila jsem, že Žižkov je snesitelnější, pokud při chůzi zakloníte hlavu a díváte se nahoru. Může se stát, že uvidíte něco hezkého. Mě konkrétně oslovily kamenné tváře, které mají některé starší domy. Nevím, jaký je přesný terminus technicus. Kdybyste to někdo věděl, napište mi to. Díky. Sbírku fotek budu průběžně doplňovat.

Tak tohle je zatím můje nejoblíbenější ksicht. Veselý piknik. No uznejte, že je Vám hned líp, jak se na něj podíváte.
No a tohle je psycho. Děsivý, ne? Klidně by kolem toho mohla vzniknout legenda, že kdo se na tenhle ksicht podívá, tak....No zatím jednoznačně nejhrůznější.

Tak tohle je taky znepokojivý, ale kam se to hrabe na ten předchozí. Tenhle vypadá spíš jako vrah těsně před činem.

Tak tahle "Dáma s šálou" patří mezi ty lepší. Víc nakřivo už to vyfotit nešlo, ani mi to pak v počítači nešlo srovnat, ale myslím, že se to přežije.

Tomuhle říkám Wolfi. Připomíná mi Mozarta.

No a tohle je vyloženě klid, mír, harmonie. Antická krása. Zítra zase nějaký ksichty přidám.

Jablíčka jsou mimo soutěž, ale líbily se mi, tak jsem je sem dala Usmívající se.

Zdemolovaný hotel Praha a jeho otisk v žižkovském paneláku

10. března 2016 v 16:00 | M.K.
Tak si vykračuju po ohavném Žižkově, když tu můj zrak spočine na pěkném, zchátralém paneláku. Jeho balkóny jsou schoďovitě posazené a ihned mi vyvstane asociace se zbouraným hotelem Praha. Kdo by po něm tesknil, nechť zavítá do žižkovských ulic. Podle mě se tedy rozhodně zbourat neměl!


Všimněte si, jak zpod každého balkónu vyrůstají trsy trávy. To je zajímavé, že? Takové eko!ÚžasnýNo a tady je moc pěkná stříška. Dodává tomu trochu slumový ráz. Určitě všichni ostatní obyvatelé domu jsou nadšení, že si ji tam ten pán dal.Šlápnul vedle


Žižkov - Klinika kontra Meduňka

4. března 2016 v 20:48 | M.K.
Včera jsem psala o Klinice ve smyslu, že pokud ji doopravdy zavřou, nahradí ji menší komunitní zahrádka Meduňka, která se nachází "o ulici dál". Nepochybně stejní lidé doposud navštěvovali Kliniku a Meduňku. Fungují na stejném principu a jsou stejně zchátralé, nebo jak to kulantně říci.

Tak tady jedna fotka zepředu. Jak vidíte, není to moc upravené. Jsou tam všelijaké polorozpadlé stoly a různé harampádí. Podle mě by se klidně mohli přejmenovat na komunitní džungli Meduňka.Když se řekne "zahrádka", přestavím si něco poetického a hezkého, jako třeba tohle...


...ale zpátky k Meduňce.... pohled z boku. Jestli máte přebytečný psací stůl, v Meduňce najde své místo Smějící se
Tady je vchod.Prostory jim propůjčili Husité, kteří mají hned vedle kostel. Jak vidíte, vliv Meduňky poznamenal i vchod do kostela. Křesílka (patrně ze skládky) na olezlé rohožce s apartním stolkem.

Žižkov- Betlémská kaple

4. března 2016 v 20:11 | M.K.
Na Žižkově je Betlémská kaple. Všichni asi znáte tu na Starém Městě, kde kázal Jan Hus, tuhle nejspíš ne. Je to kubistický skvost a je schovaná ve dvoře. Dostanete se k ní z Prokopovy ulice. Všimnětě si nádherného zlatého kalichu.
No a je tady dřevěná dlažba. Taky docela unikátní jev.. To se mi hrozně líbí.Detail sněhuláka před kostelem

Žižkov - Klinika

3. března 2016 v 14:28 | M.K.
Tak jsem dneska šla kolem Kliniky. Nic moc se tam nedělo. Stálo tam bílé auto České televize a byly tam nainstalovaný dvě kamery. Prostor, zdá se, nikdo nevyklízí. Škoda, že jsem se tam nikdy nebyla podívat. Jestli Kliniku zavřou, tak nedaleko je komunitní zahrádka Meduňka. Je to podle mě něco podobnýho. Taky zanedbaný a pořádají se tam různý akce. Myslím, že tam chodí úplně stejní lidé jako na Kliniku. V Meduňce jsem se podívat byla. Člověk neví co si o tom má myslet. Trochu se tam cítíte jako vetřelec, i když se k Vám chovají hezky. Nevím, jak to vysvětlit. Prostě je tam nějaké stabilní osazenstvo, dejme tomu 30 lidí a vystačí si. To ale platí o Meduňce, Kliniku neznám. Obojí je silně alternativní. Meduňce propůjčili prostory Husité. Je to takový malý baráček u kostela. Je tam ale strašnej brajgl. Ta zahrádka vypadá spíš jako skládka, sice tam něco pěstujou, ale je to taková neupravená, neladná džungle s všelijakým harampádím Mrkající.,m

Pátek 2/ Žižkov

2. března 2016 v 13:02 | M.K.
Hledáte-li nemainstreamovou drogerii, tak zajděte do drogerie Pemi na Olšanském náměstí. Vy kdo si pamatuje socialismus, zažijete příjemný retro zážitek. Uvnitř je to jak za cara klacka. Zato sortiment je naprosto skvělý. Mají tam hodně českých krémů, i těch, které začaly slávu éry za totáče a nikde jinde je snad neprodávají (Apiko). Já jsem tam koupila skvělý sprchový gel z ostrovů a taky tam chodím pro kosmetiku Bione. Jestli chcete někomu koupit dárek a mít jistotu, že překvapíte, tak doporučuju Pemy (nejsem majitelka). Jenže ty ostatní drogerie, nabízejí všechny totéž, to mě hrozně nudí. Všichni si stěžovali jak za komančů nebyl výběr, ale teď podle mě taky není kdovíjakej výběr. Jaký máte doma sprcháče? Tipuju že Niveu, Radox, Palmolive nebo Axe. No a v Pemi objevíte hafó jinejch značek a tak vůbec. Zkrátka si tam zajděte. Kdo tam byl, nelitoval.Zlatá brána otevřená...nevím proč, ale bylo to to první, co mě napadlo. Ovšem vrchní část někdo ukrad, nebo co.Žižkov je už tak strašně posprejovanej a Základní umělecká škola tomu, zdá se, propadla taky.
Á pozor, Íranec má konkurenci. Tak s esoterickými centry se na Žižkově roztrh pytel.

Čtvrtek 2/Žižkov

13. února 2016 v 11:16 | M.K.
Tak tenhle kostel vypadá dost zchátrale. Když jdu okolo, tak mně vždycky jeho zchátralost leze na nervy. Proč ho ještě nevyživily peníze z církevních restitucí? Na fotce vypadá pěkně, dle mého názorů má italský šmrnc.
Myslím, že Žižkov opravdu lépe vypadá na fotkách, než ve skutečnosti, stejně jako někteří lidé Líbající

A tady máme ještě přední záběr. Blbý světlo, to mi fakt nepomohlo.No a jak se ten kostel jmenuje? Přeci takhle...Jo a víte, kdo byla vlastně sv. Anna? Matka Panny Marie, tedy Kristova babička. Svatá Anna je ochránkyně matek a manželství, šťastného porodu.


Proměna - tohle sem úplně nepatří, ale musela jsem se o to s Vámi podělit! Nejsem to já, ale přišlo mi to na email. Z ošklivého káčátka super kočka. Moc se mi líbí ten nový účes. Možná ho taky vyzkouším, i když s jiným barevným spektrem.Středa 2/Žižkov

8. února 2016 v 13:55 | M.K.
Mám k Žižkovu strašnou ale strašnou averzi. Moc se omlouvám těm co ho milují. Já se nemůžu dočkat, až se přestěhujeme. Žijeme tady něco přes rok a zmocňuje se mě totální zoufalství. Smog, auta, špína, žádná příroda. Dobře, je tu Vítkov (plný feťáků) a Parukářka (kterou milují bezdomovci), ale obě tato prostranství vyžadují "vysokohorský výstup" a opravdu žádná bomba to není. Pro mě je to nejošklivější část Prahy. Miluju Zahradní Město, Kbely, Prosek, Hostivař, všechny okrajové části Prahy. Už abychom byli pryč! Na mých fotkách mi Žižkov připadá o něco snesitelnější, v reálu ho nedávám. Tak něco z Vítkova.Zajímavé je, že tady zpěvačka Lambretta natočila svůj vtipný klip "Bimbo"! Ten se povedl Mrkající Za nevěru trest!Žižka v záplavě modři


A ještě pohled zdolaVýhled na Prahu


Jedna interiérová fotka (Národní památník na Vítkově). V těchto prostorách bývalého mauzolea bylo uloženo tělo
prezidenta Klementa Gotwalda.

Řídíci jednotka ÚžasnýÚterý 2/Žižkov

4. února 2016 v 14:24 | M.K.
Ráda piju české Karo, ne Caro! V našem žižkovském nájmu. A taky mám ráda piksly od čaje. To je asi jasný každýmu, kdo se na tu fotku podívá.Hezká výloha nedaleko Paláce Flora. Silně individualistické, roztomilé! No ne, fakt mě to potěšilo Líbající

Kde se tady ten pěkný dům vzal? Cítíte ten skandinávský/britský závan?

A ještě jeden pohled. Moc pěkněj dům, fakt moc pěknej...


Pondělí na Žižkově

2. února 2016 v 17:50 | M.K.
Kdo chce dobrovolně bydlet u rušné silnice a z druhé strany mít hřbitov a dát za to hromadu peněz? Central Group asi ví co dělá. Zamračený Podle mě si tam byt může koupit jenom šílenec.


Prodejna hudebních nástrojů v Seifertově ulici


Kostel sv. Prokopa v Seifertově ulici. Patrně nejhezčí objekt v okolí, jinak je Seifertova hrozná. Ale ani z toho kostela nejsem vedle, jestli mi rozumíte.
Vítkov - socha. Tak mi nějak u toho chybí ten vršek a nepůsobí to na mě dobře. Moderní umění Plačící Je to prostě děsný. Nevěřím, že se to někomu líbí. Myslím, že ani samotnému autorovi se to líbit nemůže. Nic to tomu parku nepřináší. Je to ubohý.Pes? Kdo se na to podívá a cítí se dobře? Jako že vidí něco hezkýho? Existuje takový člověk? Nevěřím!

Tohle ještě ujde...Neděle na Žižkově

31. ledna 2016 v 15:22 | M.K.
Žižkovské kinematografické divadlo (dnes jsou tam asi ateliéry). Ta fotka je děsně nudná, nezvládnu napsat zajímavej popisek. Netuším co je to kinematografické divadlo. Hybrid mezi kinem a divadlem?

Bar, Cimburkova ulice. Někdo se snažil. Ten Švejk je tam trapnej, jinak by se mi to i líbilo.
A ještě jeden pouliční obraz z Cimburkovy ulice. Majitel baru má rád moře. I já. Líbí se mi ty koktejlový sklenice s "ksichtem".Krásné domy v Cimburkově ulici. Znala jsem jednu paní, jmenovala se Cimburková, tak na ní si vždycky vzpomenu, když slyším o Cimburkově ulici.U Božího oka
Bronzová jezdecká socha s bustou Jaroslava Haška. Prokopovo náměstí. Autor Karel Nepraš. Spisovatel v této lokalitě bydlel. Nějakej idiot to pokreslil a nějaký prase se tam vymočilo. Já tyhle lidi tak nesnáším!!! Nemají k ničemu úctu. K ničemu!!! Je to fakt smutný.


Sobota na Žižkově

30. ledna 2016 v 20:26 | M.K.
Tak začnu něčím fakt odporným. Na Vítkově mě naprosto šokovala tahle nechutná sběrna na použité stříkačky. Fuj, fuj, fuj!!! Zamračený. Tak zaprvé z toho vyplývá, pro koho je Vítkov populární. A už vidím, jak to tam ty paka, kterým je všechno jedno, budou zodpovědně házet. Z takovejch věcé je mi úplně na nic.Brrr...to je fakt humus!


No a co takhle Ezoterický salón? Musím říct, že tohle je další fascinace. Tajuplný íránský jasnovidec! Opravdu za ním někdo chodí? To je taky jiný svět Smějící se. Patrně nejpodivnější ze všech věštců co sídlí v ČR. A že já mám věštce ráda, tak tohle je moc i na mě. Docela o strach, co?Detail. Tváří se dost libově.

Tenhle dům za lepších časů, musel být pohádkový. Něco z těch dob mu zůstalo, že? Jenže ta zchátralost je strašně deprimující. Kdyby ten barák moh, tak si podle mě hodí mašli.


Okno, deprese největší. To na mě působí hrozně.Pátek na Žižkově

30. ledna 2016 v 11:52 | M.K.
Dnes jsem potkala toto pěkné strašidýlko. Nebo je to moderní žižkovská čarodějnice? Usmívající se Hned se mi zvedla nálada. Teda ne nějak moc, ale trochu jo. Dobrej outfit! ÚžasnýTady je neuskutečněný sen. Zřejmě někdo chtěl mít obrovský obchodní dům, třeba něco jako Harrods. Nevyšlo to. Tak se rozhodl ten pidi obchůdek alespoň tak pojmenovat. Naprosto mě to fasicnuje. Pokaždé, když jdu okolo, tak se musím smát. Zároveň mám z toho depku. Roztomilé! Líbající
Žižkovský Transformer
Transformer s reklamou na čokoládu. Ta reklama musí být děsně stará, všimnětě si německého nápisu "schokolade".Čtvrtek na Žižkově - Parukářka

28. ledna 2016 v 16:20 | M.K.
Dneska je super luxusní vzduch, což je na zatuchlém Žižkově zcela výjimečný stav. Proto jdeme na Parukářku trochu provětrat plíce. Nedaleko hotelu Olšanka objevujeme tenhle porost. Krásná tráva. Navozuje atmosféru přírody, moře...Dobrý tah! Osázejte tím celý Žižkov!
A ještě jednou tráva, na pozadí jeden z nejšerednějších žižkovských baráků.


A cestou míjíme lidovou tvořivost...


Parukářka. Chce to asi dost odvahy, jít sem na záchod.

Stylový popelník...


Pěkné!

Menu na popelnici - žižkovský styl Smějící se
Strašidelné pařezy - palec nahoru


Výhled z Parukářky na vysílač


Středa na Žižkově

27. ledna 2016 v 21:57 | M.K.
Tak dneska mě poměrně příjemně překvapil tenhle street art. Nesnáším bezduché čmáranice, ale tohle...proč ne?Bezovka, jak ošklivé monstrum! Dříve tu prý stávala krásná viniční usedlost, pak tu byla restaurace s velkým sálem. Postupem času se Bezovka stala kulturním a společenským centrem Žižkova! To všechno zmizelo a postavila se tam tahle hrůza Překvapený!


A Bezovka zevnitř. Teď už to rozhodně kulturní a společenské centrum není. Když vidím toho plastovýho panáka, tak jsem úplně odrovnaná Nerozhodný.A jdeme dál. Dneska mě potěšilo tohle květinářství. I Žižkov má něco hezkého, sice tak v poměru 1: 1000, ale má.Výzva pro všechny milovníky mysliveckých bálů!


 
 

Reklama